Menu Zamknij

Służba bezpieczeństwa i higieny pracy. Jakość. Profesjonalizm. Wyzwania.

Służba bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jakość. Profesjonalizm. Wyzwania.

Małgorzata Lotko

ISBN 978-83-67033-37-4

e-ISBN 978-83-67033-38-1

Liczba stron: 162
Format: B5
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2023

Cena: 62,00 zł

(w tym 5% VAT)

Wersja elektroniczna
dostępna jest m.in. w:
Księgarnia Internetowa PWN
IBUK.pl

Nakładem Instytutu Naukowo-Wydawniczego Spatium ukazała się książka autorstwa prof. Małgorzaty Lotko „Służba bezpieczeństwa i higieny pracy. Jakość. Wyzwania. Profesjonalizm”.

W monografii, na bazie badania przeprowadzonego wśród 44 pracowników służby bhp, autorka starała się dać odpowiedź na pytania: (1) jak pracownicy tej służby definiują jakość bezpieczeństwa pracy, (2) jakie są kluczowe elementy składające się na profesjonalizm pracowników służby bhp oraz (3) jaka jest sylwetka i tożsamość pracowników służby bhp.

Te zagadnienia opracowano w unikatowy, bardzo nowatorski sposób, traktując organizację jako zbiór współdziałających jednostek, wyznających określone wartości, przestrzegających pewnych norm, promujących określone zachowania – słowem jako kulturę.  Co ważne, publikacja jest wartościowa nie tylko jako monografia naukowa. Jest to także, a może przede wszystkim pasjonujący w odbiorze zapis wielu godzin rozmów, przemyśleń, doświadczeń, często bardzo osobistych spostrzeżeń, historyjek, anegdot, którymi badani zechcieli podzielić się z autorką. W rezultacie powstała książka, która zawiera plastyczny obraz rzeczywistości, z którą na co dzień mierzą się pracownicy służby bhp. Ten obraz jest niezwykle zróżnicowany i kolorowy, bo zabarwiony unikalną osobowością każdego z 44 bohaterów tej niezwykłej opowieści.

spis treści >>