Menu Zamknij

Międzynarodowa Innowacyjność i Konkurencyjność w XXI w. Aspekty Społeczne

Międzynarodowa Innowacyjność i Konkurencyjność w XXI w.
Aspekty Społeczne

Redakcja naukowa
Łukasz Wójtowicz

 

ISBN 978-83-67033-45-9

e-ISBN 978-83-67033-46-6

Liczba stron: 255
Format: B5
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2022

Cena: 59,00 zł

(w tym 5% VAT)

nakład wyczerpany

 

Innowacyjności i konkurencyjności nie sposób analizować w wąskich szablonach logiki jednej dyscypliny. Ponadto nie mają w sobie charakteru lokalnego, umiejscowionego w jednym punkcie na mapie. Innowacyjność i konkurencyjność XXI wieku jest z natury swojej interdyscyplinarna i międzynarodowa.
Szerokie spektrum analiz wymaga od nas metadyscyplinarnego spojrzenia. Nie można wcielić się w rolę ekonomisty widzącego wąski zakres praw formułowanych od czasów Adama Smitha. Nie można wcielać się w rolę znawcy prawa spoglądającego na kodeksy i ustawy. Nie można być także tylko psychologiem szukającym odpowiedzi o motywy ludzkich działań.
Innowacyjność i konkurencyjność wymaga od nas bycia zarówno ekonomistą, socjologiem, psychologiem, prawnikiem… itd., aż po specjalistów, którzy dopiero pojawią się na rynku lub już na nim są, a nie zostali dostrzeżeni na tyle by ich w jakiś sposób nazwać. To szerokie spojrzenie metadyscyplinarne, niejako z lotu ptaka pozwala nam dostrzegać panoramę wiedzy o świecie w różnych jego aspektach. I właśnie w perspektywie tej panoramy jesteśmy w stanie wytyczać podstawowe ścieżki rozwoju w drodze do bycia innowacyjnym i konkurencyjnym.

 

 

do pobrania>>